מהו טיפול cbt לילדים, כיצד מתנהל ובאילו בעיות הטיפול עוסק?

June 12 2023Oded B

כמה מילים על טיפולי CBT באופן כללי (גם למבוגרים)

לא בטוחים מהו טיפול CBT לילדים, למבוגרים ומה ההבדלים ביניהם? ובכן, אם להתחיל מהסוף, אז נציין כי על ידי טיפול CBT כטיפול לילדים, אתם עוזרים לילדים שלכם להתמודד (הלכה למעשה) עם הפחדים שלהם. מדוע הלכה למעשה? מכיוון שטיפולים אלו מאפשרים לילדים להתנסות בפועל עם גורמים מאיימים למיניהם.

באמצעות צורה זו של טיפול פסיכולוגי לילדים, הם מקבלים את הידע והכלים הדרושים לניהול הרגשות וההתנהגויות שלהם בצורה יעילה ופחות פוגענית כלפי עצמם והסביבה. בסך הכול הכללי, יכולות להיות על הילדים השפעות חיוביות ארוכות, אך התנאי לכך הוא למצוא את פסיכולוג הילדים המתאים. לא פעם, פסיכולוג ילדים לא מקצועי דיה, יכול להיות בדיוק מה שמבדיל בין טיפול פסיכולוגי מצליח לבין אחד שלצערנו כשל.

מהו בעצם טיפול סיביטי לילדים?

כאשר מדובר על טיפול CBT לילדים קטנים או גדולים יותר, בפועל, מדובר למעשה על טיפול שהוא סוג של פסיכותרפיה. פסיכותרפיה מהסוג הזה בעצם המתמקדת בכך שהיא מסייעת לילדים לזהות ולשנות דפוסי חשיבה, תחושות שונות והתנהגויות שליליות. אתם שואלים כיצד מתנהל טיפול CBT לילדים?

ובכן, טיפול CBT לילדים מתנהל במגוון דרכים, כאשר בדרך כלל פסיכולוג ילדים ינסה לעזור לילד להבין טוב יותר את מחשבותיו, רגשותיו והתנהגויותיו, כמו גם ללמוד מיומנויות שיעזרו לו להתמודד עם מצבים קשים שונים בבית הספר או בבית. בדרך כלל, סוג זה של טיפול עוזר לילדים עם הבעיות הבאות:

  • חרדה
  • דיכאון
  • בעיות ניהול כעסים
  • קשיי למידה
  • בעיות התנהגות
  • התרסה או תוקפנות ועוד.

כיצד בפועל מתנהל טיפול CBT לילדים?

במהלך טיפולי CBT הפסיכולוג ינחה את הילד וידובב אותו, מה שיצריך עבודה מאומצת ברוב המקרים. זאת, מכיוון שילדים לא ידעים בתור משתפי פעולה בטיפולים פסיכולוגיים שונים. את המשימה הזו הפסיכולוג יבצע באמצעות תרגילים שנועדו לאתגר דפוסים שונים. מה זה אומר? זה אומר שהפסיכולוג יתמקד בניסיון לזהות ולשנות דפוסי חשיבה לא מועילים הקשורים לבעיות השונות של הילד.

במהלך הטיפול, פסיכולוג ילדים ידון עם הילדות ברגשות שונים, מחשבות והתנהגויות הקשורות למצב נתון. בהתאם לכך, הפסיכולוג ינסה למצוא דרכים בריאות יותר להתמודד עם בעיות אלו.בסופו של דבר, CBT הוא טיפול מבוסס שהוכח כיעיל בסיוע לילדים, אבל גם למבוגרים. זאת, על מנת ללמוד כיצד לנהל טוב יותר את קשת הרגשות, המחשבות וההתנהגויות שלהם.

אם אתם שוקלים טיפול פסיכולוגי לעצמכם או לילדכם, אלו הן ההמלצות עבורכם:

  1. בדיקת מחירי פסיכולוג פרטי
  2. בדיקת מחירים של מטפלים המסובסדים על ידי קופות החולים.
  3. מציאת מטפל בהתאם לבעיות הספציפיות של הילד.
  4. הבינו כי הטיפול לעיתים מצריך זמן, משאבים ואנרגיה, אל תצפו בהכרח לתוצאות מיידיות.

כל עוד תקפידו על 4 הטיפים שלעיל, תוכלו למצוא מטפל אמין, זמין ואטרקטיבי במחיריו עבור הילד שלכם. בהצלחה!

#טיפול סיביטי לילדים
#טיפול פסיכולוגי לילדים
#פסיכולוג ילדים
#פסיכולוגים לילדים
Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים