כלבים בעיר: כיצד להסתגל ולנהוג בצורה אחראית

May 29 2023doritr

הרבה יותר קל לגדל כלב ביישוב או מושב מאשר לגדל כלב בעיר. כאשר מגדלים כלב בעיר, חשוב מאוד לדאוג שהכלב ידע כיצד לנהוג כאשר הוא יוצא מהבית, לא לברוח, לא לצאת לבד, לא להתקיף אנשים שהוא פוגש ברחוב ועוד.

על כן, תהליך אילוף כלבים לכלב אשר מגדלים בעיר צריך לשים דגש על הרבה דברים חשובים שהכלב מתמודד עימם במגורים בעיר. אם אתם תוהים כיצד מאלפים כלב המתגורר יחד אתכם בעיר גדולה יותר או קטנה, בצורה הטובה ביותר, כדאי מאוד שתקראו את הדברים הבאים.

האתגרים שיש לגידול כלב בעיר

כאמור, אילוף כלבים מהווה דבר חשוב ביותר וכל בעליו של כלב יודע כי בכדי שהכלב ידע כיצד להתנהג הן כאשר הוא נשאר לבד בבית והן כאשר הוא נמצא ליד אנשים אחרים, הרי שחשוב מאוד לאלף אותו בצורה נכונה. אין ספק כי המגורים בעיר מזמנים הרבה יותר אתגרים בכל הנוגע לגידול ואילוף כלבים.

בעליו של כלב המגדל אותו בעיר יודע שעליו לחנך את הכלב שלו שלא לברוח או לצאת מהבית בלי בעליו, במיוחד אם הוא לא מכיר את הסביבה, כיצד לא לתקוף, לנבוח או לנשוך אנשים שהוא רואה ברחוב והוא מרגיש מאוים מהם ועוד. האתגרים הרבים במגורים בעיר והרצון להבטיח כי הכלב ינהג בצורה בטוחה ורגועה גם בעיר, צריכים לגרום לכל בעל כלב להבין כי עליו לאלף את הכלב בצורה המתאימה ביותר למטרות העומדות על הפרק.

הוא יכול לנסות לאלף את הכלב באופן עצמאי או פשוט לבחור במאלף כלבים מקצועי ומוסמך שיסייע לו לבצע את תהליך האילוף בהתאם למטרות שלה, בהתאם לסביבה שבה הכלב חי ובהתאם לכל פרמטר אחר שיש לתת עליו את הדעת.

כיצד מאלפים כלב?

ישנן שיטות שונות לאילוף כלבים ולא תמיד דרך אילוף שמתאימה לכלב אחד גם מתאימה לאחר. מה שחשוב לדעת הוא כי ניתן לאלף כלבים באמצעות שימוש ברצועה ייעודית, פאוץ’, חטיפי כלבים המשמשים לצורך חיזוקים חיוביים ועוד.

על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט מידע אודות אילוף כלבים ברשת האינטרנט, הרי שלא תמיד המידע המדובר אכן יסייע לכם לאלף את הכלב שלכם ועל כן, אם מדובר על כלב שיש לו בעיות התנהגות משמעותיות או כלב שאתם פשוט לא מצליחים לאלף באופן עצמאי, כדאי שתבחרו בסיוע מקצועי.

כיום ניתן לבחור בשירותיו של מאלף כלבים שיגיע לביתכם או באילוף בתנאי פנסיון.

מהו אילוף כלבים בתנאי פנסיון?

אילוף כלבים בפנסיון הוא למעשה תהליך המתבצע מחוץ לבית. מדובר על מקום המספק את כל הצרכים של הכלב ובמהלך השהייה שלו במקום, הוא גם עובר תהליך אילוף על ידי מאלף מקצועי ומוסמך בתחום.

כמובן שאתם כבעליו של הכלב לא יכולים להיות מנותקים מהתהליך המדובר ובכדי לשמר את תוצאות האילוף, חשוב ביותר שתהיו קשובים לכל מה שהמאלף מורה לכם לבצע כאשר הכלב חוזר לביתו ותיישמו את הכל בצורה הטובה ביותר.

Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים