טיפים לחידוש חדר המקלחת – כמה אמור לעלות?

July 26 2023Oded B

שיפוץ חדר מקלחת יכול להיות פרויקט יקר מאוד, במיוחד אם אתם הולכים על כיוון של שיפוץ קומפלט הכולל גם החלפת ריצוף. עם זאת, דעו שהתהליך הזה של חידוש חדר המקלחת שלכם זה לא משהו שצריך לגרום לכם להתעורר מיוזעים בלילות במחשבות על העו”ש. רגע לפני שמוציאים הון עתק על שיפוצים בחלל המקלחת בבית, ריכזנו עבורכם כמה טיפים כלליים, נתחיל בבאים לפניכם:

  • בררו הכול מראש: לפני שאתם מתחילים לקנות חומרים ולברר לגבי קבלני שיפוצים, ודאו שאתם מבינים כמה אמור לעלות השיפוץ שלכם.
  • תוכנית פעולה: התחילו בהכנת רשימה מפורטת של כל מה שצריך להחליף או לשפץ, וכן ודאו כי תוכנית הפעולה עומדת בתקציבכם.
  • הכירו עלויות מראש: אם אתם מחליפים אביזרים סניטריים כמו שירותים וכיור, קחו בחשבון זזה יכול לעלות רק בין מאות לאלפי שקלים.

כיצד לחסוך עלויות חידושים באמבטיות וחדרי מקלחת?

אם אתה מרגישים מספיק בנוח עם הכישורים שלכם כדי לעשות כמה משימות בסגנון של “עשה זאת בעצמך” (כמו צביעת קירות או החלפת גופי תאורה), אז אתם יכולים לחסוך לא מעט שקלים בכיס, לפעמים גם מאות ועד אלפי שקלים. שנית, קחו בחשבון כי כל עלויות נוספות כמו אישורים, היתרי בנייה או כלים מיוחדים שאתם עשויים להזדקק להם – כל אלו צריכים להיכלל בהגדרת התקציב לפרויקט.

בנוסף, זכרו כי ישנם פרויקטים מסוימים שניתן לצלוח אותם בתקציבים מאוד ידידותיים. למשל, ציפוי אמבטיה זו פעולה שמאפשרת לכם לחדש לגמרי את האמבטיה, כאילו היא הרגע יצאה מהמפעל. יש לציין ועליכם לדעת, ציפויים של אמבטיות מקטינים במידה מסוימת את האמבטיה. זה לא מאוד מורגש, אבל בכל זאת שווה להדגיש את זה לידע הכללי.

כמה יעלה לי לשפץ או לחדש את חדר המקלחת?

כפי שציינו כאן לעיל וכמו שכולם בטוח יודעים, שיפוץ או חידושים של חדר מקלחת עלולים להיות יקרים. בהתאם לחומרים שמשתמשים בהם אנשי המקצוע, ובהתאם לגודל הפרויקט, חידוש אמבטיה יכול לעלות בין כמה מאות שקלים ל-3,500 ש”ח – 5,500 ש”ח ומעלה. אבל, וזה אבל באמת מהותי, קחו בחשבון שפעולות מסוימות לא רק נראות מעולה ומחדשות את האמבטיה לגמרי, אלא גם נחשבות זולות מאוד (אותו ציפוי שהזכרנו לעיל).

כדי לקבל הערכה מדויקת לפרויקט הספציפי שלכם, חשוב קודם כל להגדיר מטרות ויעדי שיפוץ. בסופו של דבר, השמיים הם הגבול בכל הנוגע לחידושים שניתן לבצע בחדרי מקלחות. לכן, הגדרת התקציב היא הפעולה הראשונית והחשובה ביותר. כפועל יוצא מהגדרת התקציב, תוכלו גם לתכנן יעדים ומטרות מהשיפוץ. כל עוד עושים את הדברים בצורה נכונה, אתם יכולים לסיים עם אמבטיה חדשה בתקציב SUPER ידידותי.

בכל מקרה בו אתם צריכים סיוע נוסף, אנו ממליצים לפנות למקצוענים בתחום.

בעבור אותם ציפויים של אמבטיות כפי שציינו כאן במאמר, ההמלצה החמה היא לפנות לאנשי מקצוע מיומנים כדי לצלוח את הפרויקט ללא נזקים מיותרים.

בהצלחה!

Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים