חבילת סלולר לחו”ל – להיות בקשר רציף עם המשפחה

May 21 2023Oded B

המכשירים הניידים כבר מזמן הפכו לחלק בלתי נפרד מהידיים שלנו, וגם כאשר אנחנו טסים לחו”ל יש צורך לשמור על קשר עם המשפחה, לעיתים גם עם העסק והעובדים בו. כך או כך, הנה כמה דגשים לפני שרוכשים חבילת גלישה בחו”ל – לשמור על קשר במחיר הנכון.

אם אתם מתכננים טיול לחו”ל, הדבר האחרון שתרצו הוא להיות מנותקים מהמשפחה והחברים, או עבור אנשים מסוימים – מהרשתות החברתיות ומהצרכים העסקיים השונים. בסופו של דבר, חבילת סלולר לחו”ל מאפשרת לא רק להיות בקשר רציף עם המשפחה, אלא גם לשמור על קשר עם העולם. לכן, כדאי לקחת בחשבון את ההיבטים הבאים לפני שרוכשים חבילת גלישה בחו”ל:

  1. קצת RESEARCH: כדאי להשוות מחירים בין חברות סלולר, כי לכל ספק יש חבילות שונות הכוללות פיצ’רים שונים.
  2. מדינת היעד: לא כל החברות בישראל מציעות חבילות סלולר לחול בכל היעדים והמדינות. לכן, חשוב לברר אם מדינת היעד שלכם מכוסה בחברה ממנה תרכשו חבילת גלישה.
  3. פיצ’רים: האם החבילה היא ללא הגבלה? אולי כוללת X דקות שיחה, הודעות סמס ונפח גלישה? כך או כך, בררו מראש את המחירים בידיעה שבעבור כ-50 ₪ – 150 ₪, תוכלו למצוא חבילות גלישה הכוללות 2 – 5GB.

כמה כדאי להשקיע בחבילת סלולר לחו”ל?

רגע לפני שאתם רוכשים חבילת סלולר לחו”ל, פשוט תיקחו בחשבון את הצרכים שלכם מהטלפון הנייד או מהלפטופ שלכם. קחו בחשבון את הפקטורים הבאים:

  • האם אתם משתמשים באופן קבוע בנייד כדי לפרסם סרטונים במדיות החברתיות?
  • האם אתם עובדים עם הלפטופ וזקוקים לרשת פעילה תמיד?
  • האם יש במדינת היעד מקומות ואזורים שבהם ניתן להתחבר ל-WIFI חינם?

בהתאם לפרמטרים הנ”ל, תוכלו לרכוש חבילת גלישה לחו”ל החל מכ-50 ₪ בממוצע. החבילות הגדולות יותר יעלו לכם בין כ-100 ₪ – 250 ₪, תלוי מה בדיוק תצטרכו מהחבילה שלכם.

כיצד לנצל טוב יותר את חבילת הגלישה בחו”ל?

דבר ראשון והכי חשוב, כאשר אתם נוחתים בחו”ל, אתם צריכים להדליק את נדידת הנתונים בכדי שחשבון הטלפון שלכם לא יגיע למאות של שקלים. במקרים רבים, הטלפון כלל לא יעבוד אם לא תדליקו את נדידת הנתונים. כמו כן, אם אתם מעוניינים לנצל טוב יותר את חבילת הגלישה, הקפידו על הפעולות הבאות:

  1. WIFI: הקפידו לנצל WIFI חינם בכל מקום בו יש אותו, כך שחבילת הגלישה שלכם לא תנוצל ברגעים אלו.
  2. כיבוי אפליקציות ברקע: יש לכבות את כלל האפליקציות שאתם לא משתמשים בהן, מכיוון שהן מחוברות לרשת בכל זאת בד”כ.
  3. שימוש נכון בנייד: אם אין לכם WIFI חינם, התאזרו בסובלנות עם פרסום הסרטונים הבדים בפייסוק ובאינסטגרם.

כמו כן, כדאי תמיד לבדוק את חבילת הגלישה וכמה נפח ממנה כבר נוצל במהלך הטיול, מה שעושים אונליין בחצי דקה. לסיכומו של דבר, אתם צפויים לשלם בין כ-100 ₪ – 250 ₪ על חבילה של כ-5GB ומעלה. בין אם תרכשו חבילה כזו או אחרת, נצלו אותה נכון וכך תוכלו להפיק ממנה את המירב.

 

 

 

 

Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים