רשלנות רפואית: השפעות, סימפטומים וטיפים להתמודדות

May 18 2023doritr

תביעות רשלנות רפואית הן תביעות נפוצות ביותר בישראל. מדי שנה מוגשות לא מעט תביעות בגין נזקים שונים שנגמרו לאנשים כתוצאה מרשלנות רפואית של גוף רפואי או איש מקצוע מתחום הרפואה.

ישנם מחקרים אשר מעידים כי בנוסף לתביעות המוגשות בגין רשלנות רפואית, ישנם לא מעט מקרים של רשלנות אשר בגינם נגרמים נזקים, אך לא מוגשות תביעות באותם המקרים. ניתן לומר כי ישנם לא מעט מקרי רשלנות רפואית וחשוב מאוד להבין כיצד להתמודד עם מקרה של רשלנות מעין זאת בצורה הטובה ביותר.

רשלנות רפואית- במה מדובר?

ישנם מקרים שונים שיכולים להיות מוגדרים כרשלנות רפואית. אם פרוצדורה רפואית כלשהי לא הסתיימה בתוצאה שבה קיוויתם שהיא תסתיים, אם התממש סיכון כלשהו שהיה ידוע כסיכון מוכר במהלך טיפול וגם אם רופא ביצע טעות כלשהי, לא תמיד הדבר יהיה מוגדר כרשלנות רפואית וחשוב לדעת זאת.

רשלנות מוגדרת במקרים שבהם הטעות שנעשתה חורגת ממתחם הסבירות של טעות רפואית לגיטימית, כלומר, במקרה שבו לרופא אחר, עם אותה התמחות, סביר להניח שהטעות המדוברת לא הייתה קורית.

חשוב מאוד לדעת כי בישראל אין אפשרות להגיש תביעות רשלנות רפואית, אלא אם כן היא נתמכת בחוות דעת של רופא מומחה מתחום הרפואי הרלוונטי. הרופא המדובר צריך לקבוע כי המקרה מוגדר כרשלנות ויש זיקה ברורה בינו לבין הנזק שהוסב לאדם.

ההשפעות של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית יכולה להתרחש במגוון מקרים שונים כאמור. חשוב מאוד להבין כי התוצאות של אותה רשלנות עלולות להיות טרגיות. לעיתים מדובר על טעות שיכולה להסב נזק קטן בלבד ולעיתים מדובר על טעויות שמסיבות נזקים משמעותיים ביותר. ישנן טעויות שמוגדרות כרשלנות רפואית שגם עולות בחיי אדם.

ההשפעות של רשלנות רפואית יכולות כאמור להיות קשות מאוד ולהשפיע על מהלך החיים התקין של האדם שנפגע בצורה ניכרת. בכל מקרה מעין זה, חשוב מאוד להגיש תביעת רשלנות רפואית בעזרת עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומומחה בתחום וזאת בכדי לקבל פיצויים בגין אותה רשלנות שהסבה נזק.

 מה צריך לדעת על תביעת רשלנות רפואית?

בשלב הראשון בתביעת רשלנות רפואית יש לבדוק האם קיימת עילה לתביעה וכן לבסס את העילה המדוברת. עורך דין מקצועי ומומחה בתחום ידע האם קיימת או שלא קיימת עילה וינחה אתכם לגבי המשך התהליך במידה ואכן קיימת עילה.

בשלב הבא יש להגיש את התביעה לבית המשפט והצד השני יכול להגיש בהתאם כתב הגנה וכן חוות דעת נגדיות. בשלב הבא יתחיל הליך של משא ומתן ישיר בין עורכי הדין, הצעה של פשרה שתועלה על ידי בית המשפט או בהליך גישור ועוד.

מכיוון שלרשלנות רפואית עלולים להיות השלכות מהותיות ביותר על חיי אדם שנפגע כתוצאה ממנה, הרי שחשוב ביותר שהוא יקבל את מרב הפיצויים המגיעים לו בגין המצב ולכן, עליו לבחור בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחום, שיסייע לו בהגשת התביעה.

 

Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים