5 טיפים לבחירת עורך דין גירושין

May 02 2023spiderus_admin

עורך דין גירושין אמנם יכול לספק ייעוץ וייצוג משפטי במהלך הליך הגירושין, אבל עורכי דין אלו גם מתמחים בדיני משפחה ויכולים לעזור להבין את הפרטים של קבלת הגט וכן ההשלכות והמשמעויות של הליך זה. כאשר מחפשים עו”ד גירושין, יש כמה דגשים שחשוב לעקוב אחריהם – המשיכו לקרוא.

לפני שמדברים על גירושין, יש לציין כי החוק בישראל קובע שזוגות מחויבים לעבור הליך גישור הכולל 4 פגישות לכל הפחות. אבל, אם שני הצדדים בגירושין אינם מוכנים לתקשר בצורה הוגנת ולקבל החלטות שהן לטובת כל המעורבים, אז עורך דין גירושין יכול להיות “נכס” שלא יסולא בפז. בתוך כך, הנה 5 טיפים לבחירת עו”ד גירושין.

  • ייעוץ ראשוני לפני קבלת שירות משפטי

בין אם בוחרים בשיחת טלפון, שיחת זום או ייעוץ פרונטלי, אלו יכולים לתת תחושה טובה יותר לגבי עורך הדין. במהלך הייעוץ הראשוני מומלץ לשאול שאלות על הניסיון של ה-עו”ד עם מקרים דומים לזה שלכם ועל דעתם בנושאים שונים הקשורים לכם. לאחר ייעוץ ראשוני, אתם אמורים להיות מסוגלים להבחין האם עורך הדין יוכל לענות על הצרכים שלכם או לא.

  • בדיקת ביקורות וחוות דעת ברשת

אם לעורך הדין יש אתר אינטרנט, וכיום לרובם המוחלט יש אתר, ייתכן שיהיו המלצות של לקוחות, חוות דעת ודירוגים מקוונים שניתן לבדוק. כמו כן, מומלץ מאוד לבדוק את המדיות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם וכולי. נסו לחפש אזכורים המתקשרים לשמו של עורך הדין, זה כבר יוביל אתכם לכל חוות הדעת המקוונות שיש לסקור.

  • יש להביא בחשבון את שכר הטרחה של עו”ד

אם לא מצליחים להתגבר על המשבר הזוגי בעזרת מגשר גירושין מכיל, מקצועי ורגיש, גירושין יכולים להיות מאוד יקרים. לכן חשוב לוודא שאתם יכולים להרשות לעצמכם את שירותיו של עורך הדין. שאלו על עלויות מוקדמות, תשלומי אגרות לבית הדין הרבני, בדקו לגבי תעריפים לפי שעה וכל הוצאות נלוות אחרות.זאת, כדי שיהיה לכם מושג למה לצפות, ולא תמצאו את עצמכם משלמים סכומים גבוהים מעבר למה שאתם אמורים להוציא.

  • בדקו את רקע והסמכות עורך הדין

באופן כללי, יש לבדוק את ההשכלה והניסיון של עורך הדין כדי לראות אם הוא או היא בקיאים בטיפול בתיקים כמו שלכם. עורך דין גירושין צריך להיות בקיא לא רק במשפט, אלא גם בדינמיקה משפחתית ובמשא ומתן עם צדדים שנמצאים בקונפליקט וסכסוכים משפחתיים למיניהם.

  • הקשיבו לבטן – מרגישים בנוח עם עורך הדין?

נסו לחשוב עם עצמכם: האם אתם מרגישים בנוח עם עורך הדין או לא? בשורה התחתונה, זה מישהו\י שיעזור לכם בתהליך קשה ורגשי למדי, ככה שחשוב לוודא כי התחושה הכללית עם עורך הדין היא נוחה ואפילו מנחמת.

לסיכום, בחירת עורך דין משפחה זה דבר אחד, אבל בחירה בעורך הדין הנכון היא דבר אחר. אם תיישמו את הדגשים והטיפים שלעיל, גם אתם תוכלו למצוא את עורך הדין הנכון למקרה שלכם.

Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים