כיצד ניתן להתמודד עם גירודים בגוף

May 02 2023spiderus_admin

אם אתם שואלים כיצד ניתן להתמודד עם גירודים בגוף, התשובה לכך משתנה בין מטופל למטופלת, כאשר בחלק מהמקרים יינתנו אפילו תרופות דרך הפה. אם אינכם מעוניינים ליטול תרופות, ייתכן שהרופא ימליץ גם על טיפולים אחרים – המשיכו לקרוא.

כשם שישנן סיבות שונות לגרד בגוף, יש גם טיפולים אשר משתנים בהתאם לאותן סיבות. רגע לפני שאתם מתייאשים ומחליטים לחיות לצד הגירודים, חשוב לדעת שישנם לא מעט טיפולים אשר נחשבים מוצלחים ויכולים לסייע בהתמודדות עם תסמינים של אטופיק דרמטיטיס, מה שנקרא גם אסטמה של העור. בין אם מדובר באסטמה של העור, או בגירודים מתוך סיבה אחרת, הנה כמה מאפשרויות הטיפול הנפוצות הן:

  1. שינוי אורח חיים: מומלץ להקפיד על תזונה בריאה, לבישת ביגוד מבדים טבעיים ולהימנע מתכשירים הכוללים חומרים כימיים בתוכם.
  2. קרמים: ישנן משחות וכן קרמים המבוססים על צמחי מרפא, סטרואידים, אנטי-היסטמינים ועוד, כולם עשויים לעזור בהפחתת הגרד.
  3. תרופות: אלו כוללות בד”כ תרופות דרך הפה, אם כי הרופא עשוי לרשום גם משחות שונות שנועדו להגביר לחות ולהפחית גרד.

מלבד הטיפולים הנ”ל, חלק מהאנשים מוצאים מענה טיפולי בטיפולים אלטרנטיביים כדוגמת דיקור סיני ואפילו פוטו-תרפיה.

מה גורם לגירודים בגוף?

ישנן סיבות שונות אשר יכולות להוביל לגרד בגוף, כאשר גירודים בגוף הם בד”כ סממן למצב רפואי אחר כלשהוא. למשל, אקזמה יכולה לכלול תסמינים של גירודים, כמו גם בעיות בבלוטת התריס, בעיות של תפוקת כליות וכבד ועוד.

ברוב המקרים, מצב של גירוד בגוף יכול לנבוע מיובש בעור הגוף או גירוי של העור, מה שלעיתים ניתן לפתור ע”י שימוש בקרמים שתפקידם להזין את העור בלחות. יש לציין, חלק מהמשחות והקרמים עלולים להחמיר את מצב הגרד בגוף, וזאת הסיבה שחשוב לקבל ייעוץ רפואי לפני כל טיפול כזה או אחר.

שינוי אורח חיים להתמודדות עם גירודים: מה חשוב לדעת?

עם מספר שינויים יחסית פשוטים באורח החיים, לעיתים אפשר להפחית את תחושת הגירוד ולחזור לחיות חיים נוחים יותר. בתור התחלה, חשוב לשמור על סביבה נקייה. גורמים שונים, כמו למשל קרדית האבק, עשויים להוביל לגרד. כמו כן, יש לשמור על לחות, כאשר זה כולל שתייה מרובה של נוזלים, מה שעוזר לשמור על לחות העור. כמו כן, חשוב להימנע מסבונים כימיים וחומרי ניקוי הכוללים כימיקלים אשר עלולים לייבש את העור.

באופן כללי, בין אם מדובר על תכשירי טיפוח ורחצה, חומרי ניקוי או קרמים ומשחות שונות, תמיד יהיה עדיף לבחור מוצרים היפו-אלרגניים שלא יגרמו לגירוי. בנוסף, ההמלצה היא ללבוש בגדים רפויים וכאלו אשר אינם עשויים מבדים סינטטיים. בדים טבעיים, כמו למשל כותנה, עשויים לעזור להפחית גרד.

צריכים מידע נוסף? לא יכולים לחיות יותר עם הגרד? צוות atopicom ישמח לספק לכם ייעוץ ללא התחייבות – צרו קשר היום כדי להתחיל להנות מאיכות חייכם.

Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים