עיצוב דירת קבלן – היבטים שחשוב להכיר

April 30 2023spiderus_admin

אמנם לחלק מהאנשים עיצוב דירה חדשה עשוי להרגיש מיותר, אבל אנשים רבים אחרים מבינים עד כמה חשוב להתאים את הדירה בדיוק לצרכים האישיים שלהם. רגע לפני שמזמינים קבלן או מעצב פנים לעיצוב הדירה החדשה שלכם, קבלו מאיתנו כמה דגשים בתהליך.

לא פעם, דירות חדשות נמסרות לבעליהן, ולמרות שהן דירות חדשות מקבלן, הן כוללות ליקויים שונים. לשם כך נועדו בעצם חברות בדק בית, שתפקידן הוא לאתר את אותם ליקויי בנייה בדירות חדשות ובבניינים. אבל, עיצוב פנים לא חייב לעסוק ביישור קו של ליקויים שונים, שכן עיצוב פנים עוסק בתחומים הבאים בעיקר:

  1. שיפור האסתטיקה והפונקציונאליות הכללית של הדירה.
  2. התאמת רהיטים, צבעים וטקסטורות שונות בדירה.
  3. בחירת חומרי גלם ודקורציה, פריטי אומנות, שטיחים, חיפויים שונים ועוד.
  4. שדרוג החלל בבחינה הטכנולוגית (כמו במקרה של בתים חכמים) ושיפור הבטיחות בו.

שינוי מפרטים בתכנון הבנייה של החלל

לא פעם, נדרשים שלל שינויים בפריסה שנקבעה על ידי הקבלן, כמו למשל במקרים של הוספת נקודות חשמל. הפרידה של נקודות החשמל היא לרוב סטנדרטית הן במספר נקודות החשמל והן במיקומים שלהן. לכן, מעצבי פנים יכולים להמליץ על:

  • הוספת נקודות חשמל
  • הזזת נקודות חשמל
  • החסרת נקודות חשמל או ריכוזן באזור מסוים לפי הצרכים

בנוסף לשינויים הכרוכים במערכת החשמל, ייתכן שהעיצוב יצריך הוספת נקודות גז ומים. גם זאת, בהתאם לצרכים של הדיירים, כמו למשל במקרים של בניית מטבח חוץ במרפסת.

האם עיצוב פנים עוסק בשינויים מבניים?

אכן כן, עיצוב דירת קבלן בהחלט יכול לכלול סוגים של שינויים מבניים. למשל, במקרים בהם אנשים מעוניינים להגדיל או להקטין את החללים בדירה, ניתן לשבור או להוסיף קיר בדירה. אגב, הוספת הקיר לא חייבת להצריך עבודה מורכבת מבטון, שכן ניתן גם לבנות קירות גבס.

בין אם הלקוחות מעוניינים להוסיף או להוריד קיר בדירה, חשוב לציין כי מעצבי הפנים חייבים להתייעץ עם אדריכל המבנה, או לכל הפחות – לבדוק את תוכניות הבנייה. כל שינוי מבני בדירה חייב להתבצע בהתאם להיתרי הבנייה והרגולציות השונות.

כמה עולה עיצוב פנים לדירת קבלן?

במקרים לא מעטים, אנשים ניגשים לתהליך עיצוב הדירה החדשה עם תקציב מצומצם. רכישת דירה חדשה מקבלן היא לא דבר של מה בכך, בהתחשב בעובדה שדירות 3 חדרים יכולות להגיע כיום למחירים של 2 מיליון ₪ ומעלה, ולא רק באזור המרכז.

אם גם אתם ניגשים לתהליך העיצוב עם תקציב מוגדר מאוד, המחירים יכולים לנוע בין מאות ועד אלפי שקלים בודדים למ”ר. יש לציין, בחירת החומרים השונים והפריטים משליכה רבות על העלויות. באופן כללי, העיצוב הנכון יכול לחסוך עלויות בטווח הארוך, ככה שגם אם יעלה כמה שקלים בכיס, עשוי יהיה להשתלם בעתיד.

Share:

primarywritingmoderation

הישארו מעודכנים